Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!

Porady prawne przez telefon

W dzisiejszych czasach wielu ludzi poszukuje możliwości pozyskania porady prawnej w formie telefonicznej lub tez internetowej. Sytuacja ta ma miejsce wtedy, gdy ktoś nie ma czasu na wizytę w kancelarii prawnej. Wtedy właśnie najprościej jest skontaktować się z doradcą prawnych przez telefon lub też przez komunikator internetowy. Dziś chcemy przedstawić Wam informacje na temat porad prawnych przez telefon, które stały się ostatnio niezwykle modne.

Na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że telefoniczna porada prawna polega na rozmowie z prawnikiem, który za pośrednictwem telefonu rozwiązać ma zadany problem prawny. Podstawową wadą rozwiązywania problemów prawnych przez Internet jest trudność związana z udostępnianiem prawnikowi wszelkich dokumentów. Muszą być one dosyłane FAXem, mailem lub też listownie, co znacznie wydłuża czas, w którym prawnik jest w stanie udzielić kompetentną poradę.

Bezpłatne telefoniczne porady prawne

Jeżeli jesteś zdecydowany na skorzystanie akurat z telefonicznych porad prawnych, to chcemy przedstawić Ci jedną ważną wiadomość dotyczącą darmowych porad prawnych przez telefon. Pamiętaj, aby z dużym dystansem podchodzić do ofert bezpłatnych porad prawnych przez telefon. Dużo firm usługi swoje reklamuje jako darmowe, podczas gdy minuta telefonicznego połączenia z tego typu poradnią kosztować może nawet 5zł. Dlatego też zwracaj uwagę na to, czy proponowane porady prawne przez telefon na pewno są darmowe – nie daj się nabrać. Najbezpieczniej korzystać jest z telefonicznych porad prawnych oferowanych przez organy miejskie lub też instytucje charytatywne.

Zachęcamy natomiast do przetestowania internetowych porad prawnych – one również mogą być skuteczne, a udzielane są o wiele sprawniej, wszak wszelkie dokumentacje związane z poradą przekazać możesz prawnikowi już w czasie wymiany e-maili.