Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!

Prawa autorskie

Zachęcamy Was do korzystania z tej profesjonalnej strony internetowej, która obsługiwana jest przez prawnika posiadającego spore doświadczenie w zakresie praw autorskich oraz nowych technologii.
Pragniemy poinformować Was pokrótce, iż prawa autorskie to ogół praw jakie przysługują twórcom: autorom tekstów, programów, nowych technologii itp. Jeśli masz problemy z którymś z tych zagadnień, to nasza doradcza strona zdecydowanie powinna Cię zainteresować.

Wypełnij poniższy formularz i skontaktuj się z prawnikiem. Jego darmowe porady prawne przez Internet na pewno bardzo Ci pomogą.

Prawo autorskie jest ogólnym pojęciem prawnym, które oznacza prawa, które przysługują autorowi utworu. Autor ma prawo do decydowania o użytkowania swojego dzieła oraz do czerpania z niego korzyści.

Wyróżnia się autorskie prawa osobiste oraz autorskie prawa majątkowe.

Powodem, dla którego wprowadzono autorskie prawa majątkowe są szkody, które ponosił autor z racji utraty zysków z tytułu rozpowszechniania utworu. Wiżą się z tym również straty państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków oraz straty firm odpowiedzialnych za legalną dystrybucję utworów.

Prawa autorskie osobiste są prawami, które gwarantują przywiązanie nazwiska autora do jego utworu. Są to prawa niezbywalne.

Z wielką przyjemnością pomożemy Ci w sprawach związanych z prawami autorskimi. Skontaktuj się z nami i poproś o bezpłatną poradę prawną. Zadbamy o to, aby była ona solidna i trafna.