Warning: Declaration of GDLR_Import::bump_request_timeout() should be compatible with WP_Importer::bump_request_timeout($val) in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/plugins/goodlayers-importer/goodlayers-importer.php on line 27 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/themes/szablon/include/gdlr-admin-option.php on line 10 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/themes/szablon/include/gdlr-admin-option.php on line 10 Darmowe porady prawne online Co grozi za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu?

Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
23 Maj 2013

Co grozi za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu?

Co grozi za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu? Mój znajomy miał taki nieprzyjemny przypadek, że po piwko wsiadł na rower i zatrzymała go policja. Czy coś mu grozi? Proszę o konkretne odpowiedzi.

Zgodnie z art. 178a § 2 Kodeksu karnego jak najbardziej tak. Jest to wynikłe z sytuacji stworzenia niebezpieczeństwa na drodze w miejscu publicznym. Twojemu koledze może więc grozić grzywna lub kara pozbawienia wolni. Warto jednak dodać, że może być to potraktowane jako mała szkodliwość czynu, dlatego być może obejdzie się bez kar.