Warning: Declaration of GDLR_Import::bump_request_timeout() should be compatible with WP_Importer::bump_request_timeout($val) in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/plugins/goodlayers-importer/goodlayers-importer.php on line 27 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/themes/szablon/include/gdlr-admin-option.php on line 10 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/themes/szablon/include/gdlr-admin-option.php on line 10 Darmowe porady prawne online Za wysokie alimenty? Jak je obniżyć?

Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
25 Maj 2013

Za wysokie alimenty? Jak je obniżyć?

Jakiś czas temu płaciłem alimenty na poziomie 500 zł. Nigdy nie było z tym problemów, a ja także nie spóźniałem się z wpłatą. Jednak jakiś czas temu moja żona podniosła mi alimenty i to o prawie 400 zł. Zarabiam najniższą krajową i nie jestem w stanie z tego wyżyć, a co dopiero płacić tak dużą podwyżkę. Czy można coś z tym zrobić? Gdzie się zgłosić?

Nie ma innej możliwości, jak złożenie pozwu o obniżenie alimentów. Warto jednak zaznaczyć, że nastąpiło pogorszenie sytuacji zarobkowej lub materialnej. Tylko przez decyzję sądu może Pan uniknąć płacenia podwyżki.