Darowizna nieruchomości

Niekiedy każda osoba posiadająca zbyt dużo dóbr zastanowić może się nad tym co z nimi zrobić. Bardzo rozsądnym wyjściem jest przeprowadzenie darowizny, dzięki której osoba obdarowywana wzbogaci się otrzymując nieodpłatnie darowiznę, która stanie się jej własnością.

Przedmiotem darowizny mogą być nie tylko pieniądze czy samochody, ale też nieruchomości takie jak: mieszkanie, dom czy działka. Darowizna tego typu nieruchomości jest kwestią bardzo popularną i prostą do zrealizowania, zwłaszcza jeśli korzysta się z pomocy notariusza.

Warto zauważyć, iż przy wszelkiego rodzaju darowiznach nieruchomości niezbędna jest pomoc notariusza, który przygotować musi akt notarialny. Jeśli zatem zabierzesz się za przygotowanie wzoru umowy darowizny nieruchomości, to jasne że przygotujesz swoje własne pismo, jednak i tak będzie ono musiało być potwierdzone notarialnie. Dlatego też zalecamy, aby już na początku prowadzenia działań związanych z darowizną domu czy mieszkania udać się do biura notarialnego, pozwoli to na zaoszczędzenie czasu.

Jak wygląda umowa darowizny nieruchomości?

W umowie darowizny nieruchomości zawrzeć należy informacje na temat darczyńcy, obdarowywanego, na temat darowizny, jej wartości i pozostałych informacji na jej temat. Należy również zaświadczyć, iż zgodnie z umową darowizny przygotowano akt notarialny. W umowie takiej znaleźć powinna się również informacja na temat czasu, w którym przedmiot darowizny zmieni właściciela.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Darowizna nieruchomości”

  1. Awatar Maribel
    Maribel

    Magdalena Turowska pisze:Jestem zatrudniona na umowę zliecnee, aby wykonywać pełny zakres obowiązkf3w muszę korzystać z własnego samochodu. Czy zleceniodawca ma obowiązek zwrotu kosztf3w związanych z użytkowaniem samochodu prywatnego. Jeśli tak to proszę o podanie odpowiedniego paragrafu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *