Warning: Declaration of GDLR_Import::bump_request_timeout() should be compatible with WP_Importer::bump_request_timeout($val) in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/plugins/goodlayers-importer/goodlayers-importer.php on line 27 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/themes/szablon/include/gdlr-admin-option.php on line 10 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/themes/szablon/include/gdlr-admin-option.php on line 10 Przyjazny Prawnik Gdzie i w jakich sytuacjach warto udać się po poradę prawną?

Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
Gdzie i w jakich sytuacjach warto udać się po poradę prawną?
06 Marzec 2019

Gdzie i w jakich sytuacjach warto udać się po poradę prawną?

Porady prawne są jednym z najprostszych sposobów uzyskania informacji na temat zagadnień dotyczących różnych gałęzi prawa. Z porad tego typu mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i właściciele firm czy przedsiębiorstw.

Udzielaniem porad prawnych zajmuje się między innymi adwokat, a także prawnik czy radca prawny. Do adwokata warto udać się w celu uzyskania porady z szeroko pojętych zagadnień prawnych – specjalista tego typu udziela informacji zarówno dotyczących spraw karnych, spraw majątkowych, a także prawa gospodarcze, rodzinnego i cywilnego. Każda kancelaria prawnicza posiada swój określony cennik za udzielenie porady prawnej. W wielu miejscach można jednak skorzystać z darmowych porad prawnych – zazwyczaj w każdym mieście czy małej miejscowości funkcjonuje jednostka zajmująca się świadczeniem tego typu usług.

Pomoc adwokata wielokrotnie okazuje się niezbędna. Prawo polskie jest dość skomplikowane, a przeciętny obywatel z pewnością nie posiada specjalistycznej wiedzy na temat interpretacji przepisów oraz poszczególnych rozporządzeń prawnych. Adwokat świadcząc swoje usługi i bazując na wiedzy oraz doświadczeniu zdobytemu w trakcie studiów i specjalizacji jest w stanie fachowo doradzić oraz przetłumaczyć na język potoczny zagwozdki prawne. Przy pomocy prawnika można również napisać niezbędne pozwy oraz zgromadzić dokumenty, które są przydatne w trakcie rozprawy czy dochodzenia swoich praw w różnych instytucjach.

Najczęstszymi sprawami z jakimi styka się adwokat w swojej pracy zawodowej są przede wszystkim sprawy rozwodowe oraz sprawy o alimenty.

Większość spraw tego typu nie jest za bardzo skomplikowana i wystarczy jedynie jedna lub kilka konsultacji, aby z powodzeniem ją rozwikłać. W bardziej złożonych sprawach dotyczących na przykład podział majątku czy dochodzenie odszkodowania możliwe jest zatrudnienie adwokata do reprezentowania w swojej sprawy w sądzie. Niewątpliwie jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ zmniejsza stres związany z problemem i sprawą. a także gwarantuje w większości przypadków jej pozytywne rozwiązanie dla klienta. Współpraca z adwokatem oparta jest w dużej mierze na zaufaniu oraz szczerości – nie warto się obawiać powierzenia adwokatowi swoich rozterek, ponieważ każda kancelaria adwokacka zobowiązania jest do świadczenia swoich usług w sposób profesjonalny oraz z zachowaniem należytej etyki zawodowej względem klienta.