Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!

Pomoc prawna dla firm

Prowadzenie firmy w Polsce to duże wyzwanie, w którym mogą być pomocni specjaliści z różnych dziedzin. W przypadku większej spółki warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz pracy. Tacy specjaliści przydadzą si nie tylko w firmie, można z nich korzystać także w przypadku innych spraw związanych z prawem.

Jak znaleźć dobrego prawnika?

W sieci można napotkać na wiele stron, na których kancelaria prawna ogłasza swoje usługi, jednak nie warto kontaktować się z pierwszą z brzegu. Na początku najlepiej sprawdzić kilka opcji, aby upewnić się, że w firmie dostępna jest obsługa prawna firm. Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem nie każdy prawnik posiada specjalizację na tym polu, musi to być specjalista znający meandry prawa gospodarczego. Dobrym pomysłem będzie też poproszenie o polecenie kancelarii innego, zaznajomionego przedsiębiorce, w końcu wiele firm korzysta z tego typu usług.

Merytoryczna pomoc przedsiębiorcom

W trakcie prowadzenia działalności adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym może być często potrzebny. Przede wszystkim służy on pomocom w przekształcaniu spółek, nie tylko doradzi nam on najlepszą opcję, ale tez pomoże z wszelkimi formalnościami. Jednak nie tylko obsługa prawna spółek jest oferowana przez kancelarie, będą one potrzebne też w sytuacji, kiedy zmagamy się z kontrahentami, którzy nie spłacają zobowiązań finansowych. Prawnik zajmie się w naszym imieniu ściąganiem tych długów, dzięki czemu pieniądze trafią do nas o wiele szybciej. Wybierając kancelarię dobrze skorzystać z tej, która dodatkowo specjalizuje się w prawie pracy. Dzięki temu będzie ona nam mogła zapewnić pomoc w sporządzaniu umów z pracownikami i rozstrzyganiu ewentualnych sporów. 

Kiedy już mamy zaprzyjaźnioną kancelarię, możemy z niej korzystać także w rozwiązywaniu spraw prywatnych. Jedną z takich kwestii jest sukcesja majątkowa, dzięki pomocy prawnika formalności związane z ustanowieniem lub też podjęciem spadku będą ograniczone do minimum. Również w przypadku sporządzania własnego testamentu warto zgłosić się do dobrego prawnika, dzięki czemu dokument będzie znacznie trudnej podważyć w przyszłości.