Warning: Declaration of GDLR_Import::bump_request_timeout() should be compatible with WP_Importer::bump_request_timeout($val) in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/plugins/goodlayers-importer/goodlayers-importer.php on line 27 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/themes/szablon/include/gdlr-admin-option.php on line 10 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/zbysiontko/domains/przyjaznyprawnik.pl/public_html/wp-content/themes/szablon/include/gdlr-admin-option.php on line 10 Darmowe porady prawne online Jak nie płacić podatku od darowizny od rodziców?

Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
15 Maj 2013

Jak nie płacić podatku od darowizny od rodziców?

Czy istnieje możliwość nie płacenia podatku od darowizny w formie pieniędzy jaką chcą przekazać mi rodzice. Chciałbym mieć wkład pod własne mieszkanie, jednak nie uśmiecha mi się płacić dwóch podatków. Czy coś w tej sprawie można zrobić?

Oczywiście, że tak. Państwo są określeni w jednej grupie podatkowej, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie by złożyć odpowiednią deklarację w urzędzie skarbowym. Jedynym z wymogów jest darowizna w formie przelewu internetowego oraz złożenie deklaracji w terminie do 6 miesięcy od wykonania przelewu.