Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
Adwokat

Najlepszy radca prawny w Poznaniu

Nieznajomość prawa szkodzi. To złota zasada prawnicza, którą zapewne nieraz słyszałeś. Nie każdy z nas ma wiedzę na tematy prawne i w takich sytuacjach, gdy potrzebujemy porady, nie wiemy jakie złożyć pisma do sądu czy po prostu gdy potrzebujemy poradę prawną udajemy się do radców prawnych czy adwokata, u których uzyskamy różne usługi prawne. Kiedy jednak kancelaria radcy prawnego może być niezbędna? Czym różni się radca prawny od prawników? Gdzie znajdziemy najlepsze usługi prawne Poznań?

Radca czy adwokat – zagadnienia prawno-techniczne

Kancelaria adwokacka, kancelaria prawna czy kancelaria adwokatów? Nazwy te wydają się tożsame, jednak już na początku należy wskazać, że radcowie prawni świadczą inny rodzaj usług niż wykwalifikowany adwokat. Oba zawody osiąga się po studiach prawniczych, jednak jest między nimi kilka drobnych różnic, o jakich warto wiedzieć, choć z czasem różnice te zapewne będą się zacierać.

Zawód adwokata określa Prawo o adwokaturze, wedle którego adwokat to osoba, która udziela porad prawnych, sporządza opinie, opracowuje projekty aktów prawnych, a także występuje przed urzędami i sądami. Zawód radcy prawnego wskazuje ustawa z 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych i określa, że polega ona na świadczeniu pomocy prawnej.

Oba zawody różni między sobą rodzaj zatrudnienia oraz zakres usług. Pod kątem pracy, radca prawny zatrudniany jest najczęściej na podstawie umów o pracę czy umów cywilnoprawnych i dokonuje tego dany przedsiębiorca. Adwokat wykonuje natomiast tzw. wolny zawód i może być albo właścicielem działalności gospodarczej lub wspólnikiem spółki.

Dotychczas istniał również zapis wedle którego tylko adwokat mógł być obrońcą w sądzie w sprawach karnych i karnoskarbowych. Obecnie również radca prawny może być naszym pełnomocnikiem w sądzie, o ile nie posiada on stosunku pracy. Co to oznacza? Gdy radca jest zatrudniony przez daną firmę na podstawie umowy o pracę, nie może nas reprezentować w sprawach karnych i karnoskarbowych, a jedynie udzielać nam porad. Dla nas, jako klientów różna ta wydaje się nieznacząca. Z pewnością udając się do radcy prawnego, uzyskamy informację, czy może nas on reprezentować przed sądem samodzielnie czy jednak będziemy musieli szukać adwokata.

Kiedy szukać pomocy?

Wielu z nas poszukuje pomocy i zaczyna korzystać z usług kancelarii, w razie wyraźnych trudności w życiu związanych z kwestiami prawnymi, tj. roszczenia dotyczące ubezpieczeń społecznych, odszkodowanie za krzywdy, rozwód, a także sprawy związane z podpisywaniem umów. Mało kto z nas zna wszystkie paragrafy, więc samodzielne zakładanie spraw w sądzie czy urzędzie sprawia nam wyraźną trudność. W takiej sytuacji szukamy pomocy, oczekujemy odpowiedzi na nieraz podstawowe pytania. Wówczas powinna nas zainteresować obsługa prawna.

Świadczona dla klientów indywidualnych oraz firm, pozwala skorzystać z pomocy prawnej w niemal każdej sytuacji i z zakresu każdego prawa. Dobry radca prawny nie tylko rozjaśni nam sytuację, ale będzie mógł prowadzić naszą sprawę przed odpowiednim organem.

Klienci, mając ograniczoną wiedzę na temat zawodu radcy prawnego, często nie wiedzą czego szukać. Radca prawny jest zawodem zaufania publicznego i objęty jest tajemnicą adwokacką. Dlatego też dobry radca posiada szeroką wiedze prawniczą, oznacza się rzetelnością, dyskrecją, sumiennością, szczerością, szacunkiem oraz poczuciem społecznego obowiązku.

Kancelaria Walterowicz

Szukając usługi prawne Poznań, możecie natrafić Państwo na kancelarię radcy prawnego Rafała Walterowicza. Prowadzimy obsługę w zakresie doradztwa dla przedsiębiorców i osób fizycznych. Doradzamy w zakresie prawa spółek, prawa cywilnego i administracyjnego.

Charakteryzuje nas duże doświadczenie, profesjonalizm, fachowa pomoc oraz doradztwo najlepszych specjalistów, dysponujących ogromną wiedzą z zakresu prawa. Świadczymy usługi prawne na najwyższym poziomie, sprawnie i profesjonalnie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji zawsze, nawet jeśli nie dysponują Państwo odpowiednią ilością środków.

Wybór radcy prawnego to najlepsze rozwiązanie, gdy nie wiesz co robić.