Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
Kwestie alimentacyjne

Kwestie alimentacyjne


Kluczem do kwestii alimentów jest zrozumienie terminu „standard życia małżeństwa”. Jest to jeden ze środków stosowanych przez prawo w celu ustalenia, czy masz prawo do alimentów, a jeśli tak, to w jakiej wysokości. Podstawową ideą alimentacyjną jest to, że gdy twoje małżeństwo się skończy, obaj powinniście być w stanie żyć tak, jak przed rozwodem. Jeśli zarobisz wszystkie lub większość pieniędzy, prawdopodobnie będziesz musiał podzielić się ze swoim małżonkiem tym dochodem. Jeśli nie, poziom Twojego życia wzrośnie znacznie powyżej tego sprzed rozwodu.

Standard życia małżeństwa określany jest przez to jak żyjesz i ile kosztuje Cię, aby żyć w ten sposób. Dla niektórych osób standard życia obejmuje duże domy, drogie samochody i obfite wakacje. Dla innych zawiera skromny dom, praktyczny samochód i wycieczki nad jezioro. W przypadku każdej rodziny jest inaczej, ale generalnie kwota alimentacyjna jest określona przez to ile pieniędzy było Wam potrzebne podczas małżeństwa i jak je wydawaliście.

Ważną rolę odgrywają dwa czynniki. Prawo zobowiązuje do wspierania się w takim zakresie, w jakim można rozsądnie, biorąc pod uwagę potrzebę opieki nad dziećmi, zdrowiem, wykształceniem, doświadczeniem zawodowym itp., A alimenty opierają się nie tylko na Twoich potrzebach, ale również na możliwościach małżonka do płacenia tego, czego potrzebujesz i zaspokajania własnych potrzeb.

Pamiętaj, że pomysł polega na tym, aby oboje małżonkowie mogli utrzymywać standardy życia z czasów małżeństwa lub mieć równy udział w spadku poziomu życia. W większości rozwodów żaden małżonek nie utrzymuje takiego poziomu życia, jaki mieli przed rozwodem. Chyba że wzrost zarobków po rozwodzie obojga małżonków będzie gorszy niż przedtem.

Innym ważnym powodem ustalenia standardu życia osiągniętego podczas małżeństwa jest to, że w latach po ślubie, alimenty powinny być płacone tylko wtedy, gdy jeden z małżonków nie może utrzymać tego standardu na własną rękę, a także dlatego, że poziom życia małżeństwo ustanawia limit alimentacyjny, jaki zobowiązany do płacenia alimentów małżonek powinien uiścić.

Jeżeli część świadczenia emerytalnego traktowana jest jako składnik aktywów w celu równomiernego rozłożenia, sąd nie rozważy zysków generowanych później przez ten udział w celu ustalenia alimentów.

Jeśli poszukujesz informacji na ten alimentów, lub innych kwestii prawa rodzinnego, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej. Skontaktuj się z nami – zapewniamy profesjonalną obsługę i indywidualne podejście do każdej ze spraw.

Alimenty Warszawa