Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!

Prawo pracy

Na tej stronie internetowej zyskacie sposobność, dzięki której porozmawiać będziecie mogli ze specjalistą do spraw prawa pracy.
Aby pokrótce wyjaśnić Wam zagadnienia, w których możemy Wam pomóc chcemy wyjaśnić Wam czego dotyczy prawo pracy. Ta właśnie dziedzina prawa obejmuje ogół regulacji w zakresie stosunku pracy konkretnego pracownika i pracodawcy jako stron stosunku pracy oraz regulacji dotyczących organizacji pracodawców i pracowników. Zajmuje się między innymi umowami i wypowiedzeniami umowy o pracę, obowiązkami i prawami pracodawców i pracowników, a także mobbingiem oraz molestowaniem w pracy.

Jeśli męczą Cię problemy związane z prawem pracy, to pozwól nam je za darmo rozwiązać. Wypełnij poniższy formularz i sięgnij po nasze porady prawne online:

Prawo pracy regulowane jest przez podstawowy akt prawny, którym jest Kodeks pracy, który reguluje obowiązki i prawa, z jakimi spotkać można się na linii pracodawca – pracownik. Zaznaczyć jednak należy, iż nie wszystkie regulacje dotyczące praw tych podmiotów regulowane są przez Kodeks pracy. Często różnego rodzaju przepisy prawne dotyczące prawa pracy zamieszczane są w aktach prawnych odwołujących się na ogól do odpowiednich przepisów kodeksu pracy lub też stanowiąc do niego przypisy.

Najistotniejszymi źródłami regulującymi prawa pracy są więc: Kodeks pracy oraz wydane na jego podstawie akty, ustawy określające prawa pracy oraz inne zbiorowe porozumienia.

Najbardziej popularnymi problemami, z którymi spotykają się prawnicy rozwiązujący problemy z zakresu prawa pracy są: strajki zbiorowe, wzory rozwiązania umowy o pracę, mobbing czy też molestowanie w miejscu pracy.

Z chęcią pomożemy Ci rozwiązać Twoje problemy z prawem. Już dziś skontaktuj się z nami wykorzystując powyższy formularz. Otrzymasz od nas darmowe porady prawne.