Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!

Przyczynienie do wypadku

Dziś chcemy wyjaśnić Wam czy jest przyczynienia do wypadku, czyli kwestia, z którą często spotykają się osoby starające się o odzyskanie odszkodowania.Aby racjonalnie wytłumaczyć Wam czym jest ów temat pragniemy od przybliżenia Wam znaczenia jego definicji. Otóż przyczynienie do wypadku jest to stopień procentowy, w jakim dana osoba odpowiedzialna była za spowodowanie wypadku. Przyczynienie do wypadku ustalane jest przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe, które dokładnie analizuje każdą sprawę.

Podając przykład, który w pełni wyjaśni Wam tę kwestię chcemy opisać sytuację, w której mężczyzna kierujący pojazdem na drodze z pierwszeństwem przejazdu uderzony został przez inne auto, na skutek czego samochód został zniszczony, a on miał złamane obie ręce. Teoretycznie poszkodowany w przypadku tym powinien otrzymać odszkodowanie w wysokości kwoty X zł. W czasie analizy wypadku wyszło jednak na jaw, że mężczyzna ten nie miał zapiętych pasów, co uznane zostało za przyczynienie się do wypadku. Z tego też powodu Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłacające odszkodowanie pomniejszyło je o X%.

Mamy nadzieję, że sprawę wyjaśniliśmy wystarczająco jasno. Jeśli jednak nadal nie wiecie czym jest przyczynienie do wypadku, to z chęcią spróbujemy wytłumaczyć to ponownie. Wierzymy jednak, że nie będzie takiej potrzeby.