Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!

Umowa darowizny pojazdu

Jeżeli już znalazłeś się w sytuacji, w której przeprowadzić chcesz proces jakim jest darowizna pojazdu, to na pewno wiesz, iż potrzebna jest Ci do tego stosowna umowa.

Umowa darowizny samochodu jest dokumentem, który powinien zostać przygotowany w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, które zatrzymać powinna zarówno osoba obdarowywana, jak i tak, która samochód ofiaruje.

Wzór umowy darowizny samochodu

Pisemna forma tego dokumentu niezbędna będzie Ci w urzędzie, gdy będziesz chciał przerejestrować samochód, dlatego koniecznie pamiętaj o przygotowaniu umowy, której wzór swoją drogą pobrać możesz za darmo w Internecie, klikając chociażby w ten link – umowa darowizny samochodu.

Wracając do samej formy umowy należy pamiętać o tym, aby zawierała ona podstawowe informacje nie tylko o uczestnikach całej transakcji, ale też o pojeździe. W umowie darowizny samochodu powinno się zawsze wiadomości na temat marki i modelu samochodu, jego numerów rejestracyjnych i numeru podwozia, roku jego produkcji.

Korzystając z powyższych wiadomości na pewno uda się Wam sprawnie przeprowadzić darowiznę pojazdu. Liczymy na to, że tak właśnie będzie J.