Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
Czy warto do rozwodu podejść z adwokatem?

Czy warto do rozwodu podejść z adwokatem?

Zakończenie związku małżeńskiego to niezwykle skomplikowane przeżycie zarówno w strefie emocjonalnej, jak i prawnej. Okoliczności rozpadu małżeństwa bywają złożone, na rozwód wpływa często wiele czynników, od których uzależnione jest końcowe orzeczenie sądu. Czy warto podejść do rozwodu z adwokatem?

Rozwód – czy warto korzystać z pomocy adwokata?

 

Decyzja o skierowaniu do sądu pozwu o rozwód to spore wyzwanie, rozpad małżeństwa zawsze niesie ze sobą ogromny ładunek stresu i negatywnych wrażeń. Rozwód to okres, w którym często czujemy się pełni strachu, jednocześnie odczuwając złość i frustrację. Świadomość konsekwencji, jakie niesie ze sobą wyrok rozwodowy, kwestia podziału majątku, opieki nad wspólnymi dziećmi, czy alimentów wpędza w poczucie zagubienia.

Dążąc do rozwodu, zazwyczaj chcemy, aby sprawa zakończyła się w możliwie bliskim terminie, pragniemy jak najszybciej zakończyć pewien etap życia. Trzeba jednak pamiętać, że rozwód to długi proces (adwokatrodzinny.wroclaw.pl), dlatego dobrze w tym trudnym czasie skorzystać z fachowej pomocy adwokata, który merytorycznie oceni naszą sytuację. Warto oddać się w tym czasie w ręce doświadczonego prawnika, który pomoże opanować emocje i zwiększy poczucie bezpieczeństwa. Adwokat w sprawie rozwodowej skrupulatnie analizuje wszystkie okoliczności i przyczyny rozpadu małżeństwa, wskazuje strategię postępowania. 

 

W czym może pomóc adwokat podczas rozwodu?

 

Wszystkie ewentualne błędy podczas sprawy rozwodowej, niewłaściwie sformułowane wnioski, brak profesjonalizmu mogą nieść ze sobą negatywne skutki w postaci niekorzystnego wyroku. Decydując się na pomoc adwokata w trakcie rozwodu, zyskujemy fachową i merytoryczną obsługę, która bezpośrednio wpływa na nasze życie w przyszłości. Adwokat od rozwodów wie, w jaki sposób właściwie napisać kompletny pozew pozbawiony uchybień formalnych.

Prawnik zajmujący się postępowaniami rozwodowymi określa żądanie w kwestii sposobu rozwiązania związku małżeńskiego, przygotowuje wszystkie potrzebne załączniki do pism procesowych, składa w naszym imieniu wniosek o zabezpieczenie powództwa w zakresie alimentów, kontaktów z małoletnimi dziećmi. Podczas rozprawy adwokat rozwodowy reprezentuje swojego klienta przed sądem, określa wszystkie potrzebne tezy dowodowe, bierze udział w przesłuchaniu powołanych świadków. Warto zwrócić uwagę, że jeśli druga strona postępowania korzysta z pomocy prawnika, to pełnomocnik podczas rozwodu zapewnia nam równowagę sił przed sądem.

 

Jak długo trwa rozwód z udziałem adwokata?

 

Rolą adwokata jest zapewnienie jak najszybszego finału sprawy o rozwód, dlatego tak ważne jest tutaj składanie pełnych wniosków w wyznaczonych terminach. Na rozwód bez orzekania o winie możemy liczyć już czasem na pierwszej rozprawie, w takim przypadku sprawa może zakończyć się już po upływie 6 miesięcy od dnia złożenia pozwu.

Postępowania w sprawach o rozpad małżeństwa czasem ciągną się latami, zwłaszcza kiedy przedmiotem sprawy jest rozwód z orzekaniem o winie. Dlatego, w sytuacjach, w których istnieje rozległy konflikt pomiędzy małżonkami tak ważna jest pomoc adwokata.