Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
Po co mi adwokat?

Po co mi adwokat?

Adwokat to z definicji osoba, która świadczy usługę prawną, w szczególności dając porady prawne. Sporządza dla nas stosowne dokumenty, a także występuje przed sądem lub urzędem reprezentując naszą osobę. Jest to bardzo wymagający zawód, ponieważ adwokaci posiadają wiedzę n.t. przepisów, o których zwykły śmiertelnik czasami nawet nie słyszał.

Dlatego też prawnikami zostają tylko osoby, które ukończyły wyższe studia prawnicze, odbyły stosowną aplikację adwokacką oraz zdać egzamin. Zawód ten nie należy do najprostszych i na pewno osoby praktykujące nie mogą narzekać na nudę. Tym bardziej, że w samej Warszawie przypada około 559 mieszkańców na jednego adwokata!

Usługi prawne są niezwykle pomocne. Zamiast szukać samemu potrzebnych nam informacji n.t. tego jak załatwić daną sprawę wystarczy udać się po poradę prawną. Adwokat odpowie nam na wszystkie pytania w sposób rzetelny i konkretny. Także jeśli obawiamy się załatwiania wszystkich formalności w sądzie czy urzędach, można tę kwestię zlecić jemu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdyż mamy pewność, iż wszystko zostanie zrobione tak jak należy. Załatwiając sprawy na własną rękę trzeba się liczyć z tym, że będziemy musieli poświęcić sporo czasu na chociażby podróż po urzędach i załatwianie odpowiednich pism. Wszyscy wiemy jak to niekiedy wygląda. Jeden urząd potrzebuje dokumentów z innego, a kolejny z jeszcze innego. Do tego dochodzą uwielbiane przez wszystkich kolejki. Dramat.

Usługi adwokackie załatwiają temat kompleksowo. Jedyne co my robimy to podpisujemy to co musi być sygnowane naszym nazwiskiem, a potem tylko czekamy na informację o postępach w naszej sprawie.  Oczywiście obecność adwokatów nie gwarantuje nam 100% pomyślności w załatwianiu sporu itd. Jednak wiedza jaką posiadają może okazać się nieoceniona. Ponadto doświadczeni prawnicy często mają na swoim koncie rozwiązane sprawy podobne lub nawet takie same jak nasze. Różnią je jedynie drobne detale. Dzięki temu nasz przypadek może pójść łatwiej i już na samym początku dowiemy się czego mniej więcej możemy się spodziewać na naszej drodze.

Zatem zachęcam do korzystania z usług i porad prawników jeśli mamy na to fundusze. Zaoszczędzimy czas i dużo stresu związanego z załatwianiem wszystkiego na własną rękę.