Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
Po czym poznać, że adwokat, do którego się zwróciłeś jest profesjonalistą?

Po czym poznać, że adwokat, do którego się zwróciłeś jest profesjonalistą?


Czasami zdarza się, że aby rozwiązać nasz problem, nie wystarczy otrzymanie pomocy prawnej. Może się okazać, że postawienie na swoim będzie wymagało interwencji adwokata. Mimo popularności tego zawodu nie powinniśmy jednak wybierać swojego reprezentanta na chybił trafił. Od tego, jaki adwokat będzie prowadził naszą sprawę, bardzo często zależy nasza przyszłość, warto więc poświęcić więcej czasu na poszukiwanie osoby, która rzeczywiście jest w stanie nam pomóc. Poniżej przedstawiamy cechy, jakie powinien mieć dobry adwokat.

Co charakteryzuje adwokata godnego zaufania?

1. Lojalność i empatia wobec klienta

Współcześnie podejście i obsługa klienta to bardzo ważny element każdego przedsiębiorstwa i biznesu. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku kancelarii prawnej. Naturalną rzeczą dla prawnika powinna być empatia i umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu. Jakby nie patrzeć, adwokat musi wzbudzać zaufanie, aby klient zdecydował się zawierzyć mu swój los. Zrozumienie sytuacji, zadawanie istotnych dla przebiegu sprawy pytań oraz zwykła, współcześnie coraz mniej doceniana serdeczność, są kluczem do pozytywnej relacji z klientem.

Artykuł powstał dzięki informacjom z kancelarii Dłóciok – adwokat Żory.

2. Profesjonalizm

Warto sprawdzić czym zajmuje się wybrany przez nas adwokat. Prawo jest tak szeroką dziedziną, że niemożliwe jest, aby jedna osoba płynnie poruszała się we wszystkich jego odmianach. Dlatego najlepiej poszukiwać osoby specjalizującej się w typie spraw, w jakiej potrzebujemy pomocy. Dobry adwokat z góry określi, czy ma doświadczenie w typie spraw przedstawionych przez swojego klienta i czy będzie w stanie efektywnie mu pomóc. Ilość wygranych spraw również jest pewnym wyznacznikiem sprawności prawniczej. Ze względu na pewną niezależność zawodową, adwokatowi po prostu nie wypada posiłkować się czyjąś pomocą w sprawie swojego klienta.

3. Opinia

Prawnik godny zaufania cieszy się dobrą opinią. Nie tylko w internecie, lecz także po prostu, jak można to określić „na mieście”. Ludzie mają skłonność do chwalenia osób, które im pomogły, a to bardzo pomaga w budowaniu wizerunku prawnika. Dlatego warto zasięgnąć takiej obiegowej opinii i zapoznać się z przypadkami prowadzonych przez niego spraw. Oczywiście zawsze warto wziąć poprawkę na wszystko, co usłyszymy, ale takie osobiste relacje mogą nam bardzo przybliżyć ogólną sylwetkę adwokata. Na jej podstawie możemy łatwo podjąć decyzję o spotkaniu i ewentualnym powierzeniu naszej sprawy w jego ręce.