Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!

Umowa darowizny domu

Jeśli jesteś właścicielem domu, którego chcesz się pozbyć ofiarując go komuś bliskiemu, to pamiętać powinieneś, aby zrobić to w pełni oficjalnie i zgodnie z polskim prawem przygotowując przed tym pismo jakim jest umowa darowizny domu.

Jak przeprowadzić darowiznę domu?

Warto przy tym zauważyć, iż wszelkiego tego typu dokumenty przygotowywane osobiście spełniać powinny określone normy. Warto napisać w nich co, kto, komu, kiedy i na jakich warunkach chce podarować.

Pismo takie przygotować można opierając się na wzorze udostępnionym w artykule umowa darowizny samochodu. Jeśli jednak uważasz, że przygotowanie umowy darowizny domu jest dla Ciebie zbyt trudne, to bez zastanowienia skorzystać powinieneś z pomocy oferowanej przez notariusza.

Dom jako nieruchomość stanowi większy problem przy darowiźnie, niż na przykład kwota pieniężna. Trudniej go wycenić, co niezbędne jest do obliczenia kwoty podatku od darowizny. Dlatego też przy tym procesie niezbędna okazać może się pomoc fachowca. Ponadto jak już wiecie przy darowiźnie nieruchomości niezbędne jest przygotowanie aktu notarialnego!