Przyjazny prawnik!

Odpowiada na Wasze pytania!
Zespół Retta - pomóż milczącemu aniołowi

Zespół Retta – pomóż milczącemu aniołowi

Nie wszyscy rodzice mogą cieszyć się ze zdrowia swojej pociechy. Właśnie do nich należy Basia – matka wychowująca „milczącego anioła“. Przeczytaj, w jaki sposób możesz wesprzeć ją w walce z chorobą córki!

Na początku chciałbym pokrótce wyjaśnić Ci, kim są „milczące anioły“. „Milczące anioły“ to dzieci dotknięte przez straszną chorobę, zespół Retta. Choroba ta uwidacznia się u dzieci w wieku od 6 do 18 miesięcy. Schorzenie sprawia, że normalnie rozwijające się dziecko przestaje się rozwijać. Rodzice dzieci dotkniętych zespołem Retta początkowo są nieświadomi choroby swojego dziecka. Chory maluch początkowo rozwija się podobnie jak inne brzdące. Niestety, w pewnym momencie czynności niesprawiające mu wcześniej problemów – raczkowanie, chodzenie czy mówienie – stają się niemożliwe do wykonania.

Córeczka Basi, Maja, cierpi właśnie na zespół Retta. Jej mama robi wszystko co w jej mocy, aby pomóc córce w walce z tą straszliwą chorobą. Niestety leczenie wymaga sporych nakładów finansowych. Podaruj Basi szansę na normalne życie! Jeśli chciałbyś jej pomóc, prześlij swoją darowiznę na podany numer konta:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
konto bankowe nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytuł przelewu 28601 Rachwalska Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.